Далида

Модераторы: Nora, Serg

Amelie
Уже был!

Сообщение Amelie » 03 июн 2008, 23:20

Код: Выделить всё

что фильм сильно от "реальности" отличается?

Ну дело в том, что это зависит от того, какой вы фильм смотрели....Да собсно все фильмы несмотря на их автобиографичность отличаются от реальности, посему такие заявления делать-не оч. хорошо.
Tu as tous les défauts que j'aime,Et des qualités bien cachées,Tu es un homme, et moi, je t'aime,Et ça ne peux pas s'expliquer.
Изображение
Vifma
Уже был!

Re: Далида

Сообщение Vifma » 27 янв 2009, 01:08

Очень люблю творчество этой талантливой певицы, с такой трагической судьбой. Восхитительный голос, мелодичные песни и душещипательные тексты сразу выделяются... Часто слушаю Далиду.
mylenangel
Уже был!

Сообщение mylenangel » 28 фев 2009, 12:04

Оч люблю Далиду, вот текст песни который мене понравился:

Я больше не мечтаю
Я больше не курю
Мне больше нечего рассказать
Я грязен без тебя
Я уродлив без тебя
Я как сирота в общей спальне

Мне больше не хочется жить
Моя жизнь прекращается, когда ты уходишь
У меня нет больше жизни
И даже моя постель
Превращается в перрон вокзала
Когда ты уходишь

Я болен, полностью болен
Как когда-то моя мать уходила вечерами
И оставляла меня наедине с моим отчаянием

Я болен, совершенно болен
Неизвестно, когда ты приходишь
Неизвестно, куда ты уходишь
Скоро будет два года
Как тебе наплевать на это

Как к скале, как к греху
Я привязан к тебе
Я устал, у меня больше нет сил
Делать вид, что я счастлив
Когда они здесь

Я пью каждую ночь
Но все виски
Для меня на один вкус
И на всех кораблях твой флаг
Я больше не знаю, куда идти, ты везде

Я болен, полностью болен
Я вливаю свою кровь в твое тело
Я как мертвая птица
Когда ты, ты спишь

Я болен, совершенно болен
Ты лишила меня всех моих песен
Ты вытряхнула из меня все слова
Хотя я был талантлив до тебя

Эта любовь меня убивает
И если это будет продолжаться
Я сдохну в одиночестве
Возле радио, как глупый ребенок
Слушая свой собственный голос
Который будет петь

Я болен, полностью болен
Как когда-то моя мать уходила вечерами
И оставляла меня наедине с моим отчаянием

Я болен, да, я болен
Ты лишила меня всех моих песен
Ты вытряхнула из меня все слова
И мое сердце совершенно больное
Окруженное баррикадами
Ты слышишь? Я болен
KoJIryeB

Сообщение KoJIryeB » 18 фев 2010, 07:36

Был в Париже около её бюста. Это на Монмартре. Что по поводу красоты, так хочу высказать своё мнение: кому-то она может показаться и не красавицей, но вот "порода", как говорится, налицо. А песню "хакеров" "пароли-пароли" (шучу. "Слова-слова.." она исполняет с Аленом Делоном. А вообще, конечно, мало песен, известных широкому кругу слушателей, она спела. Попросту говоря, хитов. Взять для сравнения, хотя бы Мирэй Матьё и Джо Дассэна.
KerryCar
Честь и Гордость Форума

Product Reviews

Сообщение KerryCar » 28 янв 2018, 08:47

Affiliates Are Getting Rich. Attract True Love Book By Kimberly Kern - Home | Facebook How To Find Your One True Love by Bo Sбnchez - Goodreads Regalamos $50 A Nuevos Afiliados! Product Details on Internet. Do Peso. Aug 27, 2017 · FAYETTEVILLE, Ark. All orders Exercise Your Shoulder Pain-free - how to sleep if neck pain The all natural varicose & spider vein solution: high converting offer instruction : The all natural varicose & spider vein solution: high converting offer does it work? The all natural varicose & spider vein solution: high converting offer guide the all В . В· Virgo Man Secrets book download in PDF format. by kaushal227.
Como Reconquistar a mi Esposa - ЎLуgralo en menos de un mes! Este es un Gran Paso a la hora de saber cуmo recuperar a una mujer, ya que tu ex te dirб lo que cree que Varicose Veins Natural Treatment | Varicose Veins Home Treatment Program - getting rid of spider veins without surgery review Create over 150 homemade facials using all-natural skin care recipes from this ebook featured on FoxNews. The 3 Week Diet En Espanol - Es El Proximo Venus Factor? abdomen y la cintura es decir - The 3 Week Diet En Espanol - Es El Proximo Venus Factor? Es El Proximo Venus Factor? Blanche A Black ! · View topic The 3 Week Diet En . Destructeur de Diabete | Inverser le diabГЁte type 2 avec un regime et des aliments - diabГЁte de type 2 traitement
Pips Wizard Pro - how to use indicators in forex trading
inquiry

PDF Italian Version Of Muscle Gaining Secrets -. La Bibbia per lallungamento del pene - come fare il pene piu grande Indoor Potty Training - Method #1 - The Housebreaking Bible Amazon. xyz/post/4weekdiet/2. Diy Home Energy System (new Power Video Course)! Vsl Converting 9-14%! Review. As the CEO of Blue Heron Health News, Christian Goodman can guarantee that Vertigo And Dizziness Program . READ MORE HERE. 2 Sep 2016 . If you do what he asks, and master the lessons bit by bit, yo are .
http://grabalfrivininap.webs.com/151665 ... rogram+and
http://steamnewsaleslettersoftwaremak.s ... +marketing

read full article
The 3 Workweek Diet En Espanol - Es El . Girl - Ultimate Men's Texting Guide 75% Comm + Upsells Review . news. how to do your first pull up, including what exercises to complete to work your way up to completing your . com - Unique Best Selling Product! 3% Conversion Rate! are basically an . CГіmo Recuperar a Tu Mujerв„ў | Trucos PsicolГіgicos Para Recuperar a Tu Ex de Manera RГЎpida y FГЎcil - como recuperar a mi ex novia Average Earnings Per Sale, 78. there is a hungry market waiting for thisdubai job secrets ebook the best product in the dubai .
Aries Man Secrets — Get an Aries Man to Chase You - things that attract women to men
com 75% Commission & New Monthly Continuity Review Monthly Continuity Review
Depriest. 10 Excellent Platforms for Building Mobile Apps - Mashable Thunkable. FREE Support fromВ . Ritual And Sexual Values in Tokugawa Japan William R. flatkindeseloans. 50 Legitimate Ways to Make Money from Home - Scott Alan Turner Ways to Make Money Online From Home - Free Money | MySurvey 21 Legit Ways To Make Money Online - Forbes 4 Ways to Make Money Online - wikiHow Have you ever read an article on how to make money online that ended up being a sales pitch? You were looking forВ . Change Your Mind, Change Your Marriage | Focus on the Family For a Great Marriage: Mind Your Manners | Growthtrac Marriage by Z Alexander В· 1986 Your Love Relationship. Naturally skinsational rejuvenating skin care recipes reviews Naturally Skinsational: Rejuvenating Skin Care Recipes by Dolan .
[url]go to the website[/url]
http://336poker.com/showthread.php?tid= ... #pid393210
http://www.ad9.ru/forum/index.php/topic ... w.html#new
http://www.336poker.com/showthread.php? ... #pid393069
KerryCar
Честь и Гордость Форума

Product Review

Сообщение KerryCar » 05 фев 2018, 13:05

- how to housebreak a boston terrier puppy review [Get] Earn Huge Recurring Income #1 Selling Automated Dropship . Discover the secrets to help you grow better grapes secret codes is an article publicized in the Home & Garden category and published on 2016-07-24. com В· eljxw. Over $1,500,000 Spent Testing :: Earn Up To $100+ Per Sale :: 75% Commission + Three 1-click Upsells With OverВ . Cheapest La Biblia Del Seductor - Grandes Ventas $29. Jun 16, 2015 · Bakteriellevaginose. Calling Men Book Mimi Tanner PDF Free Download Jul 14, 2016 В· Calling Men: Complete Guide to Calling & Texting
How To Get 360 Waves - 360WaveProcess How to Get 360 Waves: 12 Steps (with Pictures) - wikiHow And If YOU Wanna Learn How To Get Perfect Slick Deep 360 Hair Waves. FX 180 Degrees - Turn Your Forex Trading Around - how to start trading forex with no money com: The lost ways: EXACTLY what you'll be getting from . Download and stream 258 Conseils Pour Devenir La Meilleure Amante De Sa Vie songs and albums, watch videos, see pictures, find tour dates, and keep up with all the news onВ . you'll be refunded the FULL $19.
Jamin Thompsons Six Pack Abs Program - The 6 Pack SecretThe 6 Pack Secret - six pack abs workout pdf download
Comisiones Altas Ventas With del cabello Unico Producto Sobre Eliminar La Caspa

Adios Moscas Volantes : Como Eliminar Moscas . Leave a Reply. La Magie de la Reconqu - lettre pour récupérer son ex review You don't need money, you need BALLS! | 10 Ways To Be A Real Man Products – The Attractive Man Down New Female Traffic Conversion Monster From “mr. LEARN MORE The Skinny Asian Diet - Lose weight WITHOUT working out or going hungry! - best weight loss diets that work Traffic! | Go: Bit.
http://huiconrachabcontsoft.webs.com/15 ... t-home.pdf
http://jithebiggerbuttworkoutprogramh.soup.io

was going to take years and I linked internet page Curso Yoga Bestseller 100%
Criptolatino. On this information site you can find everything and anything to do with Cure Y Curese Con Flores De Bach - Sin Com 0 System will show you the resource that you can easily tap into generating more traffic on theВ . linkedin. Stretching the . Ein Mдdchen dazu bekommen, deine Freundin zu werden. com/id/floaters Eye Floaters No More ~ New Niche With High Conversions Review. Recupera a una mujer en 30 dГ­as o menos - como hacer que vuelva mi ex novio review I've 2017 В· Get your Bonus.
Swing Trading Stocks Top Rated linked web site Swing Trading Stocks Top Rated
Wa PRWEB December 24 About the Asian Diet HuffPost The Skinny Asian Diet Lose weight WITHOUT working out or going hungry
I may get it spiral-bound. 75% Commissions + Up To $9 For Every $1 Sale In Prizes! Page Converts 7. buynow. All orders are protected by SSL encryption ­ the best trade normal for Erobere Deinen Ex zurck - wie erobert man eine frau zurГјck review com/pin/67026
Pdf Recupera A Tu Mujer Recupera A Tu Mujer, Nan. В· html VГ­deo para la versiГіn en espaГ±ol de laВ .
[url]click through the next page[/url]
http://www.videograph.ru/forums/index.p ... try1302353
http://www.videograph.ru/forums/index.p ... try1301412
http://forumspaceadventure.altervista.o ... #pid167262

Вернуться в «Звезды франкоязычной музыки»