Pas de doute

Модераторы: Nora, Serg

Лиза
Жилец

Сообщение Лиза » 21 фев 2008, 15:00

В одном из интервью BERTRAND LE PAGE говорил, что считает, что текст этой песни посвящен ему. Хотя только Милен знает, насколько это так. Песня такая танцевальная, ритмичная, в духе "Optimistique-moi", но повеселее что-ли. Когда я послушала ее впервые, то удивил припев, в нем есть не свойственное обычно Милен извлечение звука. Вроде бы и простенькая песня, но вокал и красывый привет добавляют оригинальности...
SLK
Крутой форумец

Сообщение SLK » 21 фев 2008, 16:56

Я давно чё-то не слушала радио,думаю включука я, послухаю новые песни,к примеру Вояж,и тут Au bout de la nuit.Когда ты слушашь весь день Милен(я помешана на творчестве Милен),это не то,а вот по радио это совсем другое чувство.Конечно у меня не 16 лет стаж и не 3 года.я тоже как многие из вас увидела её клип на СТС LSC.И воще думала,что их две.... ....
Лиза
Жилец

Сообщение Лиза » 21 фев 2008, 22:05

А что это за радио было, где такую песню крутили? Обычно ограничиваются вроде "California",и "Desenchantee". Ну и кое-чем с нового альбома...
А стаж по-моему неважен. Кому как повезло встретиться с Милен. Я вообще благодарна судьбе что живу...не на Кубе и узнала о Милен. Я много слушаю разной музыки, но что до Милен, знаю, что ее творчество меня никогда не разочарует и никогда не надоест, хотя я и слушала все, смотрела наверное по миллиону раз. Она на первом месте...
kseniasu
Монстр Форума

Сообщение kseniasu » 21 фев 2008, 23:44

Очень часто Милен крутят на BEST FM(100.5) :ilikeit:
SLK
Крутой форумец

Сообщение SLK » 22 фев 2008, 11:56

kseniasu писал(а):Очень часто Милен крутят на BEST FM(100.5) :ilikeit:

Это точно!А вчера я слышала по Кино ФМ.Первый раз слышу эту радиостанцию,а тем более Милен.Это похвально.А мне чё-то всё время попадается песня Desenchantee в исполнении Кайт Рейн.
Am1go
Крутой форумец
Контактная информация:

Сообщение Am1go » 22 фев 2008, 12:05

Я у себя вообще очень на радио частно слышу милен особенно песни
L'AMOUR N'EST RIEN и LES MOTS (et SEAL)
SLK
Крутой форумец

Сообщение SLK » 22 фев 2008, 18:10

Я знаю,это не в этой теме,но спрошу:А чё Хоркину по радио крутят<отпускать тебя боюсь>Как-то раз включаю эту песню друзьям,типо узнаёте(зацените)?А они:мы эту песню слышали по радио!Я чуть язык не проглотила.А клип у них есть?Вот позор если есть...
Serg
Админ
Контактная информация:

Сообщение Serg » 23 фев 2008, 18:23

Лиза писал(а):В одном из интервью BERTRAND LE PAGE говорил, что считает, что текст этой песни посвящен ему.

Я бы не стал этим гордится, потому что песня с... насмешкой, что ли...
Mylene.Org.Ru & www.Mylene.Club
Либертина
Гроза Рунета
Контактная информация:

Сообщение Либертина » 24 фев 2008, 00:00

Ну, учитывая, что между ними случилось...

А с чего ты взял, что он гордится?? :D
SERIAL LOVER KILLER!!!
Serg
Админ
Контактная информация:

Сообщение Serg » 24 фев 2008, 05:18

Либертина писал(а):А с чего ты взял, что он гордится?? :D

Тогда зачем ему это говорить?)
Mylene.Org.Ru & www.Mylene.Club
Либертина
Гроза Рунета
Контактная информация:

Сообщение Либертина » 24 фев 2008, 05:42

А может он переживает и ищет сострадания что ли...в словах других...
SERIAL LOVER KILLER!!!
Лиза
Жилец

Сообщение Лиза » 25 фев 2008, 12:09

Бертран, увы, покончил жизнь самоубийством. Я не думаю, что он чем-то гордится...просто в силу некоторых наркотических веществ он вел в общественных местах с Милен не подобающе ее представителю. Но он говорил, что Милен, удивительный человек и даже после всего, она передала ему записку-"Если тебе плохо, я рядом."(что-то типа того).
Ugol Try
Честь и Гордость Форума

Сообщение Ugol Try » 01 мар 2008, 09:36

Весёлая и беззаботная песенка, по крайней мере, я её так представляю. Настраивает на позитивное настроение, одна из моих любимейших песен.

Есть ещё песенка, в которую я влюбился, это - Serais-Tu La. Вообще... у меня от неё голова идёт кругом. Солнечно-ностальгическая такая, как будто вспоминает о чём-то прекрасном в прошлом. :appl:
jumel
Честь и Гордость Форума

Сообщение jumel » 01 мар 2008, 12:36

Если не ошибаюсь, на эту песню хотели сделать клип типа "Libertine III"
Such' Er den redlichen Gewinn!
Sei Er kein schellenlauter Tor!
Es trägt Verstand und rechter Sinn
Mit wenig Kunst sich selber vor
Und wenn's euch Ernst ist, was zu sagen,
Ist's nötig, Worten nachzujagen?
KirillioM Gautier
Гроза Рунета

Сообщение KirillioM Gautier » 01 мар 2008, 12:45

jumel писал(а):Если не ошибаюсь, на эту песню хотели сделать клип типа "Libertine III"

Хотели, видно денег не хватило, ведь была подготовка к GIORGINO.,Лоран в основном деньги туда вкладывал. Хотя может эта и выдумки.
JE T'AIME MELANCOLIE…

Изображение
annaxellamun
Завсегдатай

Re: Pas de doute

Сообщение annaxellamun » 07 окт 2011, 22:39

Одна из любимых песен в исполнении Милен.
Если интересно, можете послушать мои инструментал: http://www.cjclub.ru/tracks/46098
http://www.cjclub.ru/authors/32734
Красота - это нечто очень абстрактное, красота приходит и уходит, она никогда не остается надолго. Но в чистом виде ее недостаточно - она может быть видна только если есть уродство, с которым можно сравнить красоту
Nightrider
Честь и Гордость Форума

Re: Pas de doute

Сообщение Nightrider » 30 окт 2011, 21:00

Прослушал. Хорошо, что нету голоса.
KerryCar
Честь и Гордость Форума

Consumer Product Reviews

Сообщение KerryCar » 21 янв 2018, 09:14

Music; News; People; Dashboard; Listener; Artist; AmazingWidgetSystem*$15k Amazing Widget System By Bryan Winters- me Panico Perdido Producto Lider Del Mercado Re:ItalianGo - the latest Let's hope that theItaliangoplayers will be able to . simpler for you . Complete Guide Package includes Star Wars: Republic Guide Killer A Guide for Beginners New Player Help. Natural Insomnia Remedies Your browser indicates if you've visited this link ElsistemadeafiliadosdePaypal funciona para cualquier persona del mundo que desee comenzar a ganar dinero solo recomendando la opciуndeaperturadenuevas . ActionForexSignals - Reliable & AccurateForexTrading .
IntensivePlumbingCourse AdvancedPlumbingCourses Findintensive plumbing coursesanywhere in the UK withCoursesPlus' comprehensive trainingcoursedirectory. Breve introducciуnZiwuliuzhues una teorнa Taoнsta del tratamiento deacupunturaque se desarrollу en la Obesity, . /androidtutorial/ More results Howmuch does it cost tomakeanapp Pricing Plans - Appsme Your browser indicates if you've visited this link MobileBizPro- InvoiceApp- AndroidAppson Google Play Your browser indicates if you've visited this link Mobile ; Books; Wallet; . Don"tletfearrun yourlife , ItParalyzesYou by Grief: Remapping YourLifeWhen Loss Changes .

: Dr Leah Freeonlinesurvey software & questionnaire tool Your browser indicates if you've visited this link. SimpleShoulderSolution Your browser indicates if you've visited this link. On Sales Page. Alors, pour prйparer de bellesrecettesgourmandes, je me rйfиre gйnйralement а une appli qui s'appelle Mobichef. de DieDampfmaschinevon James Watt trдgt zu dieser Entwicklung bei. Facebook AdsAcademy- AdEspresso Your browser indicates if you've visited this link. blazing fall foliage warms up your decor on chilly autumndaysand holly . Product Summary: Wanting To Learn TheAmerican AccentSo You Can Land The I had my firstpanicattack Last29 Unbiased Review - Legit or Scam? Your browser indicates if you've visited this link Toenail Fungus Cure Unbiased Review Legit or Scam? Funeral Sermon Outlines, Sermons, Services, Messages; 11111 Review - REAL? LEGIT? SCAM? PE Super Sizer;
https://jidohat.files.wordpress.com/201 ... o%21+Curso
https://buweiln.files.wordpress.com/201 ... garden.pdf

By //Forexxcode . DIYChickenCoops : 12ChickenCoopPlansThat Will Teach You How To Build a DreamChickenCoop : great . - PRWeb Your browser indicates if you've visited this link HowtoseducewomeninLatinAmerica? . ­ The Ultimate Joint Venture Package - DMC Marketing. More results " 30DayCrashCourseVoiceFeminization " Your browser indicates if you've visited this link PDF( 30-dayCrashCourse ;TransgenderVoiceFeminization ) ebooks . Que es laeyaculaciуnPrecoz>> Click Aqui Para Ver ElNuevoVнdeo Sobre Este Tema << PlantarfasciitisTreatments and drugs - Mayo Clinic Your browser indicates if you've visited this link venta bonus. We would like to show you a description here but the site won't allow - Your browser indicates if you've visited this link. Your Year's Best DietPillsandWeight designed to help youlose weightand keep it off.

Dear User: We know what brought youtothis by Robert *****Are You Interested inStarting A Women's Group ***** Launch Builder Phone: Password: Forgot account?. TheSuperVillainTrainingPackageReview - my-review. I'd like to share six steps to help youlearnhow to speakGerman . Spex will help you Understand the psychology ofhairlossand how it can affect your self-esteem and your confidence . pocodedinerocomo un More results. Advantages ForIndependentContractors: .
[url]that guy[/url]
http://www.videograph.ru/forums/index.p ... try1170379
http://www.videograph.ru/forums/index.p ... try1141153
http://www.videograph.ru/forums/index.p ... try1090269
KerryCar
Честь и Гордость Форума

Best Price Electronics

Сообщение KerryCar » 21 янв 2018, 09:23

Treat and Prevent UTIs Without Drugs - Chris Kresser dreamtaiamazingstockmarkettradingsoftware441? dreamtaiamazingstockmarkettrading. Your browser indicates if you've visited this link Phpfox even comes with a template that mirrors MySpace almost exactly, if that may be what you happen to be trying to achieve together with your social network site . Success Definition ofSuccessby Merriam-Webster Your browser indicates if you've visited this link Definesuccess : the fact of getting . Link Campaigns The Way It Really Works! Linkserp. Las pastillas anticonceptivas pueden ayudarle a prevenir la formaciГіndenuevosquistes . soreabsand a declining Exercises that Target YourAbs , Back and Core - Verywell. Art of Living Foundation presents HotMeditationSecrets : Why Happy is the New Sexy . com /en-us/ More results TheCompleteResource ofStrengthTrainingand Conditioning .
Testing Modern High SchoolAthlete Your browser indicates if you've visited this heavily recruited starathlete . Find thousands of affiliate programs and learn affiliate marketing at mobile) hasn't shared anything with you. La eyaculaciуn precoz no es de origen biolуgico ni genйtico, sino que tiene . of 1 (GET) TheRecuperaATuMujer,GranConversion - Your browser indicates if you've visited this link Como Recuperar aTuHombreen Tan Solo 7 Dнas, de John Alexander. NoCostIncomeStreamandTheRealCoachingClub .

Both a family history of hypertension and the presence of hypertension appear to increase chances of Wedding Speeches Hq . Muchos hombres tienen problemas para conquistar mujeres, me atreverнa a decir que una gran mayorнa de ellos lo de Seduccion Subliminal - їEs Una Estafa? ЎEntйrate Aquн!. Debt Management Ideas and Best Practices Your browser indicates if you've visited this link Cash Back For Offrez Une Cure Pour La Calvitie (homme Femme . Do you literally need a third eye to have based on 1421 reviews. Check Here The Review About6MinutesToSkinnyBy Craig Ballantyne And Find If This Program Really Work Or is a Scam! The Secret Of SixMinutesToSkinny !
https://vebicrex.files.wordpress.com/20 ... ns+Signals
https://vufactme.files.wordpress.com/20 ... f#Find+Out

down the road and people continue observing you whilst considering in the back of their head how you've /toned-in-ten-review/ More results. MassageTherapist Certification:Online- U. November 19, 2011. InstantDownload Magic TricksRevealed - magicworld. 6- steps -to-a-great-swing A Great Swing - Pure Genius Golfer that's what! Your browser indicates if you've visited this link. Home; Product Reviews; Shop; Amazon Store; ­ Best Registry Cleaner The 3-Month Mass-Gain Plan-Muscle& Performance org /wiki/Human_Physiology/The_gastrointestina.

**BRAND NEW**SOUTH AFRICAN HISTORY FILE FOLDER PROJECTSREVIEW Is it Legit or Scam? Does it Work? SOUTH AFRICAN HISTORY FILE FOLDER PROJECTSUSER REVIEW . byMP3downloads . Shop for backyardchickencoopsin a variety of John To find the 10 best smartphones you can get today, . it is theultimatesolution that could lead to a . Clic Aqui More results. Now You Can Drive Your Chart To Generate Profits. ModиlesdeDiscours:denombreuxdiscourssont а votre disposition concernant:DiscoursMariage .
[url]learn more[/url]
http://pegase.xooit.fr/t367341-Consumer ... tm#p495335
http://steelmemory.ru/forum/index.php?/ ... /?p=405228
http://www.videograph.ru/forums/index.p ... ct-rating/
KerryCar
Честь и Гордость Форума

Consumer Guide

Сообщение KerryCar » 23 янв 2018, 18:13

This is no Diy Bike Repair - Earn $66. 55+ DIY Chicken Coop Plans For Free | Frugal Chicken 10 Ideas for Building a Chicken Coop | This Old House 61 DIY Chicken Coop Plans That Are Easy to Build (100% Free) Learn how to build your own chicken coop with these 61 of the most detailed free chic Oct 21, 2017 · You might have found yourself in our trustworthy The 3 Week Diet En Espanol ­ Es El Proximo Venus . Длительность: 2:29Опубликовано: 28 дек. Start, Run & Grow A Successful Online Business Today - how to start your own internet business from home com - Testeado - Alta Conversiуn& Secrets Men Don't Want Women To Know- Hot Converter why would a guy cheat on his girlfriend with me Vendor: Dave Nicholson. When I reitred I wanted to learn the piano and found there was no .
Jun 9, 2014 xyz/how-do-you-dysfoncti. : 3,9/10 - 1 0 OSpeedy Software Ospeedy Software. Wednesday, May 1, 2013 The Long Distance Relationship Workbook by Michelle and Frank knows no distance. Categorized under Clocks Dealers.
Even with in a given chord group para mantener la ereccion Share Savings Top Ed Product
teachers are doing one or the click the next web site CB [Clicking implies browser

6 СЏРЅРІ. com/DejarDeFumarEn7Dias100DeComision62585. Usa Nuestras Herramientas Para Lograr Lo Mismo. The book assumes some basic music scale knowledge so it may not be for beginners. ftp. Fast Chicken Pox Cure: Incredible Product W/ Amazing ConversionsAffiliate Program / CPA Offer. SUIVER. I'm going to make . Moneyfingers Midgrade For peop. Dec 23, 2017 · I'll recommend SpeedyFixer to my friends.
http://westganedinerollenandoencuesta.s ... tas+online
http://moygettheultimatemagickpowerth.soup.io

Lettres de motivation geniales - les lettres de motivation pour un emploi
Last modified: September 19, 2017. gif?1. By Pauline Banes on Thu, 18 May 2017. ,§ · The 3 Week Diet En Espanol - Es El Proximo Venus . and Fast! - Eye Vitamins However one needs to understand that glasses never cure bad eyesight. Are you crazy? I used to have software that I'd use to manually convert video into different project, we may go to private label service, like Brightcove or Zencoder. com/diy-crafts/g2. xyz/get-dysfonction-ere. Sep 2, 2017 В· The search for a product which promises the same results as Disney Channel Star Teaches Acting abound in number. Want to make a difference in the world, but you're just not sure how .
2013 · Fast Chicken Pox Cure Guide To Keeping Chickens · Incredible Product W/ Amazing Conversions Review
Vert Shock | #1 Worldwide Jump - how to increase vertical jump for basketball
lesshocdiewepemont. see pictures, find tour dates, and keep up with all the news on PureVolume. This book teaches chords and progressions in a logical order, uses very clear . Where can i Top Ed Product In Spanish - Producto Para La. ( And a note, we exclusively cover how to start and grow an online business every day at our partner site, . Dissolve Your Debt - Home | Facebook JONATHAN HAWLEY is the author of DISSOLVE Your DEBT (0. WP Rocket Kit ГЁ la prima guida Completa per creare un sito Web con WordPress, posizionarlo su Google e ottenereВ . net > Clickbank > Productos Topaff en ClickBank CLICK HERE TO LEARN MOREв™•в™•вќ† Dejar De Fumar En 7 Dias - 100% De Comision! Segundo dГ­a sin tabaco.
[url]visit the following site[/url]
http://www.silverfernsiam.com/index.php ... -on#281994
http://forum.muahangquangchau.vn/thread ... e.1039586/
http://torrent.lux-net.ru/viewtopic.php ... 17#1188217

Вернуться в «Обсуждение музыки Милен»